Który środek transportu jest najlepszy?

 

błękitne nieboPodróżowanie od jakiegoś czasu stało się w Polsce bardzo popularne. Podróżujemy nie tylko nad Bałtyk czy też w polskie góry – jak to się działo ostatnimi laty – ale również do zagranicznych sąsiadów, a często również nawet poza kontynent europejski. Wydawać, by się mogło, że nic nie może nas w tej kwestii zbytnio zaskoczyć. Jaki środek transportu wybierają jednak Polacy? Okazuje się, że zdania są podzielone. Zdaje się jednak, że decydująca walka rozgrywa się pomiędzy starym jak świat samochodem osobowym a samolotem, który wkupił się w łaski podróżnych stosunkowo niedawno. Kiedy Polacy wybierają podróż drogą lądową, a kiedy decydują się na zakup biletu lotniczego? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista.

 Podróż samochodem – poznaj wady i zalety

Stosunkowo szybki rozwój dróg nie tylko w naszym kraju, ale także w całej Europie powoduje, że często wybierając się w dalszą podróż, nie rezygnujemy z samochodu, jako podstawowego środka transportu. Tam, gdzie znajdzie się na naszej drodze woda, kursuje nowoczesny prom, który spokojnie i bez żadnych problemów dowiezie nas oraz inne zainteresowane auta na stały ląd. Czegóż chcieć więcej? Nie wszystko jednak zawsze układa się tak pomyślnie jak tego chcemy. Planując podróż nie bierzemy bowiem pod uwagę tego, że nasz samochód jest tylko maszyną, której podobnie jak człowiekowi, czasem zdarzy się zachorować. Ważne się więc to, by przed każdym wyjazdem wykonać profesjonalny przegląd naszego auta. Najczęściej wszystko jest w porządku, czasem auto wymaga wymiany jakiejś części lub starych opon na nowe. Z tym ostatnim mamy do czynienia wtedy, gdy nasz samochód często podróżuje z nami. Przejechane kilometry dają o sobie znać i właśnie wtedy należy zacząć działać. Jeśli potrzebna ci wymiana opon Dark Gum Poznań zagwarantuje ci profesjonalne usługi w tym zakresie. Solidne i trwałe opony są ci bowiem potrzebne, jeśli samochód jest twoim ulubionym źródłem komunikacyjnym. W razie potrzeby możesz oczywiście skorzystać z innych interesujących opcji.

Kiedy warto zdecydować się na lot samolotem

pociągLot samolotem to opcja proponowana przede wszystkim tym, którzy chcą dostać się na miejsce sprawnie i szybko. Zazwyczaj samoloty doskonale sprawdzają się jako przewoźnik dla rodzin z dziećmi. Te ostatnie o wiele gorzej zniosą kilkunastogodzinną jazdę samochodem niż dwugodzinny lot samolotem, na przykład do Anglii. Warto również wspomnieć o tym, że samoloty są bardzo pomocne w przypadku ważnych spotkań biznesowych, na które trzeba dotrzeć w jeden dzień z jednego końca globu na drugi. Tak naprawdę to dzięki nim możemy dziś dotrzeć w zasadzie w każde miejsce na ziemi. Jeśli mamy ku temu dobry powód rzecz jasna. Nie wszystkie kraje pozwalają bowiem na przylot obcokrajowca. Dla przykładu, Stany Zjednoczone wciąż odmawiają zniesienia dla Polaków wiz, które od kilku lat sprawiają niebagatelne problemy podróżującym do tego kraju.

Niekonwencjonalne środki transportu zaczynają być modne

Niektórzy z nas decydują się na jeszcze inny rodzaj transportu niż własne auto, czy lot samolotem. Coraz częściej słyszy się bowiem o śmiałkach, którzy pół Europy przemierzają na przykład wyłącznie podczas pieszej lub rowerowej wędrówki. Z pewnością takie eskapady są godne podziwu, jednak nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Wspomnianą wyprawę z pewnością okupić trzeba wieloma wyrzeczeniami, do których nie każdy zwyczajnie jest zdolny. Jakby jednak nie było, należy takie osoby cenić i podziwiać, a także zazdrościć, ponieważ z pewnością przeżyją wspaniałą i niezapomnianą przygodę swojego życia. Jeszcze inni decydują się na przykład na popularną od wielu lat w innych krajach jazdę na gapę. Jednakże warto zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to całkiem bezpieczny sposób podróży. Z pewnością nie powinno się wsiadać do podejrzanych aut, a już na pewno nie kiedy jesteśmy w podróży w pojedynkę.

Odpowiedź na to, który środek transportu jest najlepszy na razie nie znajduje swojego ujścia. Być może jest tak, że ile ludzi, tyle opinii, więc tak naprawdę zastanawianie się nad pożytecznością jednego czy drugiego środka transportu nie ma większego sensu. Istotny jest jednak fakt, że w ostatnim wieku świat pod względem technologicznym rozwinął się wręcz niewyobrażalnie. Z pewnością każdego z nas zastanawia, jak będzie wyglądała ziemia za kolejne sto lat, jeśli dziś rozwija się w tak rekordowym tempie. Na chwilę obecną pozostaje jednak wyłącznie popularne gdybanie i oczekiwanie na to, co przyniesie niedaleka przyszłość.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!