Kuwety dla kota

Nie od dziś wiadomo, że koty potrafią doskonale zadbać o swoją higienę osobistą. W przeciwieństwie do psów myją się same, dlatego jeśli chodzi o ten aspekt pielęgnacji żaden właściciel nie musi skupiać zbytniej uwagi na swoim pupil. Podobnie jest zresztą w przypadku zaspokajania najprostszych potrzeb fizjologicznych. Psy muszą być wyprowadzane na spacer, natomiast koty potrzebują jedynie kuwety. Mowa oczywiście o kotach domowych, ponieważ zupełnie inną sytuacją mamy wtedy, gdy koty wypuszczane zostają na zewnątrz (najczęściej na wsi lub gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym z ogrodem). W pierwszym przypadku należy więc zadbać o to, by kuweta spełniała kocie wymagania. Produkt musi być bowiem dopasowany między innymi do rozmiaru kota. Zachowanie niezbędnych środków pozwoli kociemu pupilowi zaspokajać swoje potrzeby fizjologiczne i jednocześnie sprawi, że zwierzak będzie zadowolony.

Rozmiar i wygląd kuwety

Wydawać by się mogło, że zwykła kuweta dla kota składa się z podłoża i czterech niskich ścianek. Okazuje się jednak, że producenci potrafią być w tym zakresie bardzo innowacyjni. Kuwety są dzisiaj w sklepach zoologicznych dostępne nie tylko w różnych kolorach, ale także w różnych rozmiarach. Warto sprawdzić to chociażby na stronie http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/kuwety,1338,1510,1.html. Należy również wspomnieć, że niektóre kuwety dla kota są zabudowane, dzięki czemu kot ma zapewniony komfort, a do nas nie docierają nieprzyjemne zapachy. Te ostatnie są dziś zresztą niwelowane dzięki różnorodnym odświeżaczom czy nawet piaskom zapachowym wsypywanym do kuwet. Same kuwety powinny być dostosowane dla kocich przyjaciół pod względem rozmiaru. Jeśli kot jest duży nie powinien męczyć się z małą kuwetą i odwrotnie – mały kotek nie potrzebuje wcale wielkiej kuwety, która tylko zabierze nam cenne miejsce w domu czy mieszkaniu.

Piasek dla kota

Posiadanie kuwety dla kota to nie wszystko, ponieważ równie ważny jest piasek, który do takiego miejsca wsypujemy. Należy pamiętać o tym, by kuweta przez cały czas miała określoną ilość piasku. Nie może go być za dużo, ponieważ koty mają tendencję do rozsypywania tego typu substancji, która potem roznosi się za pośrednictwem zarówno kota, jak i ludzi po całym domu. Jakby jednak nie było piasku nie może być również zbyt mało, gdyż kot niezadowolony z takiego stanu rzeczy szuka sobie innego miejsca na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych. Nierzadko obiektem zainteresowania w takich chwilach stają się kwiaty doniczkowe lub ciemne zakamarki domu, do których nikt nie zagląda. Warto pamiętać, że na rynku możemy znaleźć naprawdę różnorodne oferty w zakresie kupowania paczek z piaskiem do kuwet. Dziś możemy liczyć nie tylko na zwykły piach podobny do tego, który znajdziemy na ulicy. Proponowany przez producentów piasek ma różne zapachy i kolory, a także zdolność do tego, by zamieniać się w granulki, dzięki czemu czyszczenie kuwety dla kota staje się bardzo proste.

Wydawać by się mogło, że tak naprawdę kuweta to prostokątny element, który nie wymaga większego zastanowienia podczas dokonywania zakupu. Okazuje się jednak, że począwszy od kształtu, a skończywszy na sposobie wykonania czy wielkości, wygląd kuwety dla kota jest bardzo ważny. Należy również pamiętać o tym, że w miarę możliwości kot powinien mieć czystą kuwetę przez cały czas. Tylko wtedy pupil będzie zadowolony i nie sprawi nam niezapowiedzianej i jednocześnie niezbyt miłej niespodzianki w innej części domu czy mieszkania. Warto kupować również dobry piasek, na przykład taki, który pod wpływem cieczy zmienia się w granulki. Dzięki temu oczyszczanie kuwety dla kota staje się banalnie proste. Dobry jest przede wszystkim piasek zapachowy, który nie pozostawia śladu po jakichkolwiek nieczystościach pozostawionych przez naszego kociego przyjaciela. Gdzie szukać kuwet oraz odpowiedniego piasku? Szereg stron internetowych może nam zapewnić dobrą jakość usług oraz szybką dostawę, dlatego co jakiś czas warto zrezygnować ze sklepów tradycyjnych na rzecz tych, które znajdziemy w sieci.

Our website is protected by DMC Firewall!